| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB331V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 15256 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 330 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB331V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB331V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| EDA / CAD Models | Download from Accelerated Designs | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 330 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB331V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB331V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB331V is new and unused, you can buy ERA-8AEB331V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB331V.
| EEE-HDV470XAP | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HDV470XAP.pdf | |
| ECE-A1CN102U | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1CN102U.pdf | |
| LGR2W390MELZ25 | 39µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 10000 Hrs @ 105°C | LGR2W390MELZ25.pdf | |
| 865080542005 | 15µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 865080542005.pdf | |
| UKL2AR47KDD1TA | 0.47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2AR47KDD1TA.pdf | |
| UEP0J470MDD1TA | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UEP0J470MDD1TA.pdf | |
| EEV-FK0J220R | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEV-FK0J220R.pdf | |
| B41858C4398M | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 34 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4398M.pdf | |
| B43540F2397M2 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540F2397M2.pdf | |
| B43508A2477M67 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2477M67.pdf | |
| B43231C4277M | 270µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C4277M.pdf | |
| 568LMB063M2DF | ELECTROLYTIC | 568LMB063M2DF.pdf | |
| LP153M035H9P3 | 15000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 28 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP153M035H9P3.pdf | |
| LKX2W221MESB35 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2W221MESB35.pdf | |
| E81D451VSD331MA40T | CAP ALUM 330UF 450V RADIAL | E81D451VSD331MA40T.pdf |