| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 13933 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 430 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 430 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB431V is new and unused, you can buy ERA-8AEB431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB431V.
| UMT0J101MDD1TP | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT0J101MDD1TP.pdf | |
| EEA-GA1HR33H | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1HR33H.pdf | |
| SXR680M063ST | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.56 Ohm @ 120Hz 4000 Hrs @ 105°C | SXR680M063ST.pdf | |
| UBW1A221MPD1TA | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1A221MPD1TA.pdf | |
| MAL203133102E3 | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL203133102E3.pdf | |
| 380LX221M250H022 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 904 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX221M250H022.pdf | |
| B43504F2687M82 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 190 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2687M82.pdf | |
| B43501B9567M62 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 120 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9567M62.pdf | |
| ECO-S2DA561BA | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 296 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | ECO-S2DA561BA.pdf | |
| UVR1E103MRA6 | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1E103MRA6.pdf | |
| C0402C473K8RACTU | 0.047µF 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C0402C473K8RACTU.pdf | |
| GRM15XR71H681KA86D | 680pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM15XR71H681KA86D.pdf | |
| GRM0225C1E1R2CDAEL | 1.2pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E1R2CDAEL.pdf | |
| CGJ3E2C0G1H182J080AA | 1800pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGJ3E2C0G1H182J080AA.pdf | |
| GJM0335C1E3R8CB01D | 3.8pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E3R8CB01D.pdf |