| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB4643V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 464K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB4643V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB4643V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 464k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB4643V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB4643V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB4643V is new and unused, you can buy ERA-8AEB4643V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB4643V.
| UVK2AR33MDD | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2AR33MDD.pdf | |
| ELXV6R3ELL222MJ30S | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL222MJ30S.pdf | |
| 672D157F6R3CD5D | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.1 Ohm @ 120Hz | 672D157F6R3CD5D.pdf | |
| 227LBA450M2DF | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.50715 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 227LBA450M2DF.pdf | |
| B41505A4229M | 22000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 17 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A4229M.pdf | |
| ESMH630VSN103MA40S | 10000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH630VSN103MA40S.pdf | |
| LKX2D152MESB50 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2D152MESB50.pdf | |
| EKMQ451VSN681MA50W | 680µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ451VSN681MA50W.pdf | |
| B43508B9567M82 | 560µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B9567M82.pdf | |
| ERWE501LGC392MFF5M | 3900µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | ERWE501LGC392MFF5M.pdf | |
| CGA3E3X7S2A473K080AB | 0.047µF 100V Ceramic Capacitor X7S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X7S2A473K080AB.pdf | |
| GQM2195C2A1R2BB01D | 1.2pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2A1R2BB01D.pdf | |
| C1206C825K8RACTU | 8.2µF 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C1206C825K8RACTU.pdf | |
| GMK212SD223KG-T | 0.022µF 35V Ceramic Capacitor 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GMK212SD223KG-T.pdf | |
| FK22X7R1C226M | 22µF 16V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.295" L x 0.157" W (7.50mm x 4.00mm) | FK22X7R1C226M.pdf |