| Manufacturer Part Number: | ERA-8AEB823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AEB823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AEB823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±25ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AEB823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AEB823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AEB823V is new and unused, you can buy ERA-8AEB823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AEB823V.
| LGU1E153MELA | 15000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1E153MELA.pdf | |
| PEH205KA4470QU0 | 4700µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 100kHz 4000 Hrs @ 125°C | PEH205KA4470QU0.pdf | |
| UCYW6220MHD1TO | 22µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6220MHD1TO.pdf | |
| MAL211675689E3 | 68µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211675689E3.pdf | |
| ELXV160ETD152MK25S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ETD152MK25S.pdf | |
| MAL204831221E3 | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204831221E3.pdf | |
| 380LX122M100H032 | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 195 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX122M100H032.pdf | |
| ESMH251VNN821MR45T | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 202 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | ESMH251VNN821MR45T.pdf | |
| EKMH101VNN103MB80T | 10000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 25 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH101VNN103MB80T.pdf | |
| MAL209618681E3 | 680µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 151 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL209618681E3.pdf | |
| MAL210186334E3 | 330000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 4 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL210186334E3.pdf | |
| CGS333U100X8L | 33000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS333U100X8L.pdf | |
| MAL250036123E3 | 12000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 13 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL250036123E3.pdf | |
| UHE0J222MPT | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHE0J222MPT.pdf | |
| B41851A5107M7 | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.7 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851A5107M7.pdf |