| Manufacturer Part Number: | ERA-8AHD150V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 14010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 15 OHM 0.5% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8AHD150V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8AHD150V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 15 | |
| Tolerance | ±0.5% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±50ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8AHD150V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8AHD150V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8AHD150V is new and unused, you can buy ERA-8AHD150V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8AHD150V.
| LAQ2P271MELA30 | 270µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAQ2P271MELA30.pdf | |
| UZP1C330MCL1GB | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UZP1C330MCL1GB.pdf | |
| EEE-TP1A471AP | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TP1A471AP.pdf | |
| UCYW6100MPD | 10µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCYW6100MPD.pdf | |
| UVK2D0R1MED | 0.1µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D0R1MED.pdf | |
| MALSECL00AD233FARK | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 440 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | MALSECL00AD233FARK.pdf | |
| UCM1C151MCL1GS | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCM1C151MCL1GS.pdf | |
| MAL211673151E3 | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL211673151E3.pdf | |
| ULR2D120MNL1GS | 12µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3000 Hrs @ 105°C | ULR2D120MNL1GS.pdf | |
| UBW1A221MPD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 135°C | UBW1A221MPD.pdf | |
| 500D157M6R3BB2A | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D157M6R3BB2A.pdf | |
| LKS1K222MESZ | 2200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1K222MESZ.pdf | |
| B43601F2827M80 | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 110 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2827M80.pdf | |
| E91F501VND821MBA0T | 820µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 102 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | E91F501VND821MBA0T.pdf | |
| B41043A5227M | 220µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | B41043A5227M.pdf |