| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB1131V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.13K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB1131V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB1131V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.13k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB1131V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB1131V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB1131V is new and unused, you can buy ERA-8APB1131V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB1131V.
| ECA-1JHG220 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-1JHG220.pdf | |
| ECE-A1EN471UB | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EN471UB.pdf | |
| UFW2A0R1MDD1TA | 0.1µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW2A0R1MDD1TA.pdf | |
| URS1E330MDD1TA | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1E330MDD1TA.pdf | |
| 227SMH016M | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1.507 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 227SMH016M.pdf | |
| UMP0J470MDD | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP0J470MDD.pdf | |
| UMF1A330MDD1TE | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMF1A330MDD1TE.pdf | |
| AFK476M16C12T-F | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 700 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | AFK476M16C12T-F.pdf | |
| B41821A3338M | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 140 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | B41821A3338M.pdf | |
| 200YXF47MEFC12.5X25 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 200YXF47MEFC12.5X25.pdf | |
| ELXV100ELL332MK35S | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV100ELL332MK35S.pdf | |
| 381LX101M420H022 | SNAPMOUNTS | 381LX101M420H022.pdf | |
| 128LMB160M2ED | ELECTROLYTIC | 128LMB160M2ED.pdf | |
| MAL205879471E3 | 470µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205879471E3.pdf | |
| 600D476F075DG5 | 47µF 75V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D476F075DG5.pdf |