| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB113V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB113V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB113V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB113V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB113V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB113V is new and unused, you can buy ERA-8APB113V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB113V.
| EEE-TP1C471AP | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | EEE-TP1C471AP.pdf | |
| UPM1J221MHD | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1J221MHD.pdf | |
| EEU-FR1C152L | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1C152L.pdf | |
| EFL-350ELL4R7MD05D | 4.7µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-350ELL4R7MD05D.pdf | |
| ECE-V1VA101UP | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | ECE-V1VA101UP.pdf | |
| UBT1H4R7MPD1TA | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 125°C | UBT1H4R7MPD1TA.pdf | |
| 10WA1000MEFC10X9 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 10WA1000MEFC10X9.pdf | |
| B41890A7227M | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 74 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41890A7227M.pdf | |
| B43858T2686M | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858T2686M.pdf | |
| SLPX151M385C3P3 | 150µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX151M385C3P3.pdf | |
| B43540B9187M67 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B9187M67.pdf | |
| LLG2Z222MELB45 | 2200µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2Z222MELB45.pdf | |
| ELXM401VSN271MA30S | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | ELXM401VSN271MA30S.pdf | |
| E36D500LPN103UCB7N | 10000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D500LPN103UCB7N.pdf | |
| 601D107F150GJ7 | 100µF 150V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.033 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 601D107F150GJ7.pdf |