| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB1152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB1152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB1152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB1152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB1152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB1152V is new and unused, you can buy ERA-8APB1152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB1152V.
| B41858C6107M | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 646 mOhm @ 10kHz 3000 Hrs @ 105°C | B41858C6107M.pdf | |
| 380LX332M100J052 | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 90 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX332M100J052.pdf | |
| LGG2D681MELZ35 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LGG2D681MELZ35.pdf | |
| EEV108M6R3A9MAA | 1000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 160 mohm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEV108M6R3A9MAA.pdf | |
| UPZ2G270MND9 | 27µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPZ2G270MND9.pdf | |
| EET-UQ2G331DA | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 603 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G331DA.pdf | |
| AHA336M10B12T-F | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 15.1 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AHA336M10B12T-F.pdf | |
| MALREKB00BA310FM0K | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1.86 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA310FM0K.pdf | |
| URZ1J330MPD1TA | 33µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ1J330MPD1TA.pdf | |
| MAL203654221E3 | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203654221E3.pdf | |
| B43697A5226Q7 | 22µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.2 Ohm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43697A5226Q7.pdf | |
| 63MXG1800MEFCSN20X30 | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 63MXG1800MEFCSN20X30.pdf | |
| ELXS421VSN471MR50S | 470µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | ELXS421VSN471MR50S.pdf | |
| GRT188C81E225KE13D | 2.2µF 25V Ceramic Capacitor X6S 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRT188C81E225KE13D.pdf | |
| VJ1206Y222KXGAT5Z | 2200pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | VJ1206Y222KXGAT5Z.pdf |