| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB2152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB2152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB2152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 21.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB2152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB2152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB2152V is new and unused, you can buy ERA-8APB2152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB2152V.
| ECE-V1HSR22SR | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | ECE-V1HSR22SR.pdf | |
| EEU-FC1J101B | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1J101B.pdf | |
| UPJ1K101MPD | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1K101MPD.pdf | |
| MALREKB00JS322MG0K | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00JS322MG0K.pdf | |
| ECE-T1CA683FA | 68000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 15 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T1CA683FA.pdf | |
| B43508E2158M2 | 1500µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2158M2.pdf | |
| UPW1J471MHH3 | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | UPW1J471MHH3.pdf | |
| LXY16VB471M8X20LL | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | LXY16VB471M8X20LL.pdf | |
| ZRB18AR61C106ME01L | 10µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | ZRB18AR61C106ME01L.pdf | |
| C1608NP02A560J080AA | 56pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608NP02A560J080AA.pdf | |
| C4520X7R3A471K130KA | 470pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1808 (4520 Metric) 0.177" L x 0.079" W (4.50mm x 2.00mm) | C4520X7R3A471K130KA.pdf | |
| C2012X7S0G226M125AC | 22µF 4V Ceramic Capacitor X7S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X7S0G226M125AC.pdf | |
| CGA5H1X7T2J223K115AC | 0.022µF 630V Ceramic Capacitor X7T 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | CGA5H1X7T2J223K115AC.pdf | |
| CBR05C339BAGAC | 3.3pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0505 (1313 Metric) 0.055" L x 0.055" W (1.40mm x 1.40mm) | CBR05C339BAGAC.pdf | |
| CL03C100DA3GNNC | 10pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CL03C100DA3GNNC.pdf |