| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB223V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 22K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB223V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB223V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB223V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB223V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB223V is new and unused, you can buy ERA-8APB223V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB223V.
| UCZ2A330MCL1GS | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 550 mOhm 3000 Hrs @ 125°C | UCZ2A330MCL1GS.pdf | |
| UUG1J471MNQ6MS | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1J471MNQ6MS.pdf | |
| UVY1J680MPD1TD | 68µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1J680MPD1TD.pdf | |
| EEE-HB1HR22R | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1HR22R.pdf | |
| 860040778012 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 860040778012.pdf | |
| LNR2C332MSE | 3300µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2C332MSE.pdf | |
| 6.3ML47MEFCTZ4X7 | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 6.3ML47MEFCTZ4X7.pdf | |
| B41858C9276M8 | 27µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41858C9276M8.pdf | |
| EKXJ351ELL270MJ25S | 27µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ351ELL270MJ25S.pdf | |
| UFG1J331MHM | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1J331MHM.pdf | |
| MAL204864222E3 | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204864222E3.pdf | |
| UBX2D6R8MPL | 6.8µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2D6R8MPL.pdf | |
| MAL214261015E3 | 100µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214261015E3.pdf | |
| B41689A8567Q001 | 560µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 420 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 125°C | B41689A8567Q001.pdf | |
| B43601A5277M80 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A5277M80.pdf |