| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB2321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10000 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 2.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB2321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB2321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 2.32k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB2321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB2321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB2321V is new and unused, you can buy ERA-8APB2321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB2321V.
| UMV0J220MFD1TP | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UMV0J220MFD1TP.pdf | |
| B41851F5477M | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 560 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | B41851F5477M.pdf | |
| 861111485028 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 861111485028.pdf | |
| LLS1K152MELZ | 1500µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS1K152MELZ.pdf | |
| 16YXJ330MTA6.3X11 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXJ330MTA6.3X11.pdf | |
| SXR221M016ST | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 970 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SXR221M016ST.pdf | |
| ELXV800ELL102MM40S | 1000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV800ELL102MM40S.pdf | |
| ESMQ451ELL330ML25S | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ451ELL330ML25S.pdf | |
| MAL214661222E3 | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 125°C | MAL214661222E3.pdf | |
| 687LMX200M2CF | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 365.7 mOhm @ 120Hz 5000 Hrs @ 105°C | 687LMX200M2CF.pdf | |
| MAL215841822E3 | 8200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 61 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215841822E3.pdf | |
| MAL212386109 | 10µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 28 Ohm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212386109.pdf | |
| CGS312T200V3C | 3100µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS312T200V3C.pdf | |
| UMK325B7475KMHT | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | UMK325B7475KMHT.pdf | |
| C2012NP01H472J060AA | 4700pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012NP01H472J060AA.pdf |