| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB2432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB2432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB2432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB2432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB2432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB2432V is new and unused, you can buy ERA-8APB2432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB2432V.
| EEE-HAA470WAR | 47µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HAA470WAR.pdf | |
| URY1E222MRD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY1E222MRD.pdf | |
| 336CKS400MTJD | ELECTROLYTIC | 336CKS400MTJD.pdf | |
| UVK2D680MHD | 68µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK2D680MHD.pdf | |
| B43504A9157M62 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A9157M62.pdf | |
| LLS2Z152MELB | 1500µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2Z152MELB.pdf | |
| 500D336M450LS2A | 33µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D336M450LS2A.pdf | |
| LKS1E273MESB | 27000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKS1E273MESB.pdf | |
| E32D351HPN151TC54M | 150µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 105°C | E32D351HPN151TC54M.pdf | |
| EET-UQ2V102EA | 1000µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 199 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2V102EA.pdf | |
| UPW1E331MPH | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPW1E331MPH.pdf | |
| UVR2A101MPA | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2A101MPA.pdf | |
| CBR04C130F5GAC | 13pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CBR04C130F5GAC.pdf | |
| C1005X8R2A102M050BA | 1000pF 100V Ceramic Capacitor X8R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005X8R2A102M050BA.pdf | |
| CL10A226MQ8ZUNE | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10A226MQ8ZUNE.pdf |