| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3092V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3092V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3092V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3092V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3092V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3092V is new and unused, you can buy ERA-8APB3092V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3092V.
| 860080772001 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860080772001.pdf | |
| EKZN101ELL330MHB5D | 33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZN101ELL330MHB5D.pdf | |
| PSU10815 | 108µF 125V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU10815.pdf | |
| UFW1A331MED1TA | 330µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1A331MED1TA.pdf | |
| 515D226M100BB8PE3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 515D226M100BB8PE3.pdf | |
| EEU-FC1V561E | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1V561E.pdf | |
| 35ZLG560MEFC10X23 | 560µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 35ZLG560MEFC10X23.pdf | |
| UPT2D820MHD | 82µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2D820MHD.pdf | |
| MALIEYH07LB412L02K | 1200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 225 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LB412L02K.pdf | |
| MAL212019151E3 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 266 mOhm 8000 Hrs @ 125°C | MAL212019151E3.pdf | |
| B43601A9277M82 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9277M82.pdf | |
| B41554E4100Q | 100000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41554E4100Q.pdf | |
| LXY16VB122M10X30LL | 1200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXY16VB122M10X30LL.pdf | |
| URU2F220MHD | 22µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URU2F220MHD.pdf | |
| CC0603JRNPO9BN680 | 68pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603JRNPO9BN680.pdf |