| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3242V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3242V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3242V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 32.4k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3242V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3242V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3242V is new and unused, you can buy ERA-8APB3242V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3242V.
| ESMH101VSN562MA45T | 5600µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH101VSN562MA45T.pdf | |
| EEU-TP1E392 | 3900µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 18 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EEU-TP1E392.pdf | |
| 860040372001 | 56µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860040372001.pdf | |
| MAL213833222E3 | 2200µF 6.3V Aluminum Capacitors Axial, Can 210 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213833222E3.pdf | |
| UVY1J222MHD | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1J222MHD.pdf | |
| UUG1J331MNQ1MS | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1J331MNQ1MS.pdf | |
| UWH1A221MCL1GS | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 125°C | UWH1A221MCL1GS.pdf | |
| TVX1V471MCD1LT | 470µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TVX1V471MCD1LT.pdf | |
| 475CKE400MFH | ELECTROLYTIC | 475CKE400MFH.pdf | |
| MALREKE00AA210JL0K | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 11.94 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKE00AA210JL0K.pdf | |
| UUQ1V100MCL1GB | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1V100MCL1GB.pdf | |
| B43858C2336M | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C2336M.pdf | |
| MAL216061101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | MAL216061101E3.pdf | |
| B43501A9337M60 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9337M60.pdf | |
| UVZ1E101MEH | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E101MEH.pdf |