| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3402V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3402V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3402V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3402V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3402V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3402V is new and unused, you can buy ERA-8APB3402V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3402V.
| 16YXF330MEFC8X11.5 | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 16YXF330MEFC8X11.5.pdf | |
| UHE1J121MPD6 | 120µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | UHE1J121MPD6.pdf | |
| UVZ1A220MDD1TD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1A220MDD1TD.pdf | |
| UPT2P121MHD | 120µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPT2P121MHD.pdf | |
| 63YXG220MEFC10X23 | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63YXG220MEFC10X23.pdf | |
| 80TXW56MEFC6.3X30 | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 80TXW56MEFC6.3X30.pdf | |
| B43540B2567M60 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 150 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540B2567M60.pdf | |
| 227LBB450M2DE | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.13036 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 227LBB450M2DE.pdf | |
| LDQ2G271MERAGA | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | LDQ2G271MERAGA.pdf | |
| EKMM3J1VSN741MA50S | 740µF Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In | EKMM3J1VSN741MA50S.pdf | |
| MAL210416472E3 | 4700µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 27 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL210416472E3.pdf | |
| EEV-HA1H101UP | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEV-HA1H101UP.pdf | |
| UUD1V680MCR1GS | 68µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1V680MCR1GS.pdf | |
| CL32B226KAJNNNE | 22µF 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | CL32B226KAJNNNE.pdf | |
| GRM0225C1E5R4BDAEL | 5.4pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E5R4BDAEL.pdf |