| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3481V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.48K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3481V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3481V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.48k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3481V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3481V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3481V is new and unused, you can buy ERA-8APB3481V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3481V.
| UVZ1HR22MDD1TD | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1HR22MDD1TD.pdf | |
| UVY2A101MPD1TD | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY2A101MPD1TD.pdf | |
| UVY1H4R7MDD | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1H4R7MDD.pdf | |
| 226BPS035M | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10.55 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226BPS035M.pdf | |
| ELXY500ELL121MH20D | 120µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXY500ELL121MH20D.pdf | |
| AHA477M10G24B-F | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 900 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA477M10G24B-F.pdf | |
| B43504E2227M62 | 220µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 580 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504E2227M62.pdf | |
| B43504D2337M80 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2337M80.pdf | |
| MAL215923681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL215923681E3.pdf | |
| DCMC163U050AB2B | 16000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 23.6 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC163U050AB2B.pdf | |
| LXZ63VB101M10X12LL | 100µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | LXZ63VB101M10X12LL.pdf | |
| CL05B103KP5NNNC | 10000pF 10V Ceramic Capacitor X7R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CL05B103KP5NNNC.pdf | |
| CC0201KRX5R6BB104 | 0.10µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | CC0201KRX5R6BB104.pdf | |
| D101K20Y5PH63L6R | 100pF 100V Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.197" Dia (5.00mm) | D101K20Y5PH63L6R.pdf | |
| GCJ216R71H102KA01D | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GCJ216R71H102KA01D.pdf |