| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3571V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.57K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3571V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3571V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.57k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3571V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3571V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3571V is new and unused, you can buy ERA-8APB3571V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3571V.
| RFS-16V221MH5#5 | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | RFS-16V221MH5#5.pdf | |
| 10AX1000M10X12.5 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 10AX1000M10X12.5.pdf | |
| UWZ1HR47MCL1GB | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1HR47MCL1GB.pdf | |
| LNX2G103MSEJ | 10000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2G103MSEJ.pdf | |
| 10SZV33M5X5.5 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | 10SZV33M5X5.5.pdf | |
| UFW1V471MPD | 470µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1V471MPD.pdf | |
| 228TMA010M | ELECTROLYTIC | 228TMA010M.pdf | |
| EEU-FC1E561SB | 560µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1E561SB.pdf | |
| MAL213639331E3 | 330µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | MAL213639331E3.pdf | |
| SLP681M250E7P3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 293 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | SLP681M250E7P3.pdf | |
| LLG2C122MELB25 | 1200µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | LLG2C122MELB25.pdf | |
| B43501E2108M62 | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501E2108M62.pdf | |
| B43255A9397M | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | B43255A9397M.pdf | |
| ECE-T1VA393EA | 39000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 19 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-T1VA393EA.pdf | |
| CBR08C270FAGAC | 27pF 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CBR08C270FAGAC.pdf |