| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3651V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.65K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3651V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3651V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.65k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3651V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3651V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3651V is new and unused, you can buy ERA-8APB3651V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3651V.
| UCP2G151MHD6 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCP2G151MHD6.pdf | |
| UML1A330MDD | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UML1A330MDD.pdf | |
| 80ZLJ56MTA8X16 | 56µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 9000 Hrs @ 105°C | 80ZLJ56MTA8X16.pdf | |
| MALREKA05DC147P00K | 4.7µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 56.5 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DC147P00K.pdf | |
| EKYA630ELL471MK25S | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYA630ELL471MK25S.pdf | |
| MAL214868331E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214868331E3.pdf | |
| B41505A128M7 | 1200µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 104 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B41505A128M7.pdf | |
| LKX2W221MESB40 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LKX2W221MESB40.pdf | |
| 80USC10000MEFCSN35X50 | 10000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | 80USC10000MEFCSN35X50.pdf | |
| 53D221F250HL6 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D221F250HL6.pdf | |
| E36D400HPN223UDA5M | 22000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400HPN223UDA5M.pdf | |
| B43510A6687M87 | 680µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 170 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A6687M87.pdf | |
| B43511A188M | 1800µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43511A188M.pdf | |
| EET-UQ2S331DF | 330µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2S331DF.pdf | |
| KZE63VB102M16X35LL | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | KZE63VB102M16X35LL.pdf |