| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB3922V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 39.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB3922V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB3922V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 39.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB3922V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB3922V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB3922V is new and unused, you can buy ERA-8APB3922V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB3922V.
| 860240472002 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 860240472002.pdf | |
| UPS2D331MRD | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2D331MRD.pdf | |
| UPA1A471MPD1TD | 470µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1A471MPD1TD.pdf | |
| UWR1C470MCL1GB | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWR1C470MCL1GB.pdf | |
| EEU-FM1V151BJ | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1V151BJ.pdf | |
| ELXV6R3ELL152MJ25S | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | ELXV6R3ELL152MJ25S.pdf | |
| MAL203638479E3 | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203638479E3.pdf | |
| MAL202128101E3 | 100µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 1.3 Ohm @ 100Hz 2500 Hrs @ 85°C | MAL202128101E3.pdf | |
| 25YXG3300MEFCGC18X25 | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 25YXG3300MEFCGC18X25.pdf | |
| SLP102M100A3P3 | 1000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 265 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP102M100A3P3.pdf | |
| B43508A2337M82 | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 350 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A2337M82.pdf | |
| 250VXR330MEFCSN25X30 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 7000 Hrs @ 105°C | 250VXR330MEFCSN25X30.pdf | |
| MAL213217152E3 | 1500µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 100 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213217152E3.pdf | |
| 381LQ331M315J032 | 330µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 502 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 381LQ331M315J032.pdf | |
| MAL215783681E3 | 680µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 350 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215783681E3.pdf |