| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB4221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB4221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB4221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB4221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB4221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB4221V is new and unused, you can buy ERA-8APB4221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB4221V.
| UVR1H470MED1TA | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H470MED1TA.pdf | |
| UCL1C101MCL1GS | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL1C101MCL1GS.pdf | |
| ECE-A1EKS220B | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1EKS220B.pdf | |
| UFG1E220MDM | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1E220MDM.pdf | |
| 16TWL47MEFC8X11.5 | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 16TWL47MEFC8X11.5.pdf | |
| ELXZ6R3ELL472MK30S | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | ELXZ6R3ELL472MK30S.pdf | |
| URY2D330MHD | 33µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2D330MHD.pdf | |
| LLS2V181MELA | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | LLS2V181MELA.pdf | |
| MAL204318689E3 | 68µF 385V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204318689E3.pdf | |
| E82D201VNN102MA30T | CAP ALUM 1000UF 200V RADIAL | E82D201VNN102MA30T.pdf | |
| B41693A8108Q7 | 1000µF 63V Aluminum Capacitors Axial, Can 70 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41693A8108Q7.pdf | |
| ESMQ251VSN821MR30S | 820µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ251VSN821MR30S.pdf | |
| EKMW451VSN181MQ30S | 180µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMW451VSN181MQ30S.pdf | |
| 672D477F025ET4J | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can | 672D477F025ET4J.pdf | |
| VPR422U010N1L | 4200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 32 mOhm @ 10kHz 2000 Hrs @ 105°C | VPR422U010N1L.pdf |