| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB4421V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.42K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB4421V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB4421V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.42k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB4421V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB4421V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB4421V is new and unused, you can buy ERA-8APB4421V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB4421V.
| 860160572004 | 27µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | 860160572004.pdf | |
| EEE-HC1V221P | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEE-HC1V221P.pdf | |
| UAS2G820MHD | 82µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UAS2G820MHD.pdf | |
| 100ZLJ8.2MTA5X11 | 8.2µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ8.2MTA5X11.pdf | |
| 227RZM050M | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 904 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 227RZM050M.pdf | |
| 63ZL820MEFC18X25 | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63ZL820MEFC18X25.pdf | |
| 160PX470MEFCGC18X40 | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 160PX470MEFCGC18X40.pdf | |
| 200MXC470MEFCSN25X30 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 200MXC470MEFCSN25X30.pdf | |
| B43504D2337M62 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 390 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D2337M62.pdf | |
| 400VXH390MEFCSN30X35 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | 400VXH390MEFCSN30X35.pdf | |
| E36D750LPN452TCB7M | 4500µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750LPN452TCB7M.pdf | |
| EET-UQ2W271DA | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2W271DA.pdf | |
| GQM2195C2A5R1CB01D | 5.1pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GQM2195C2A5R1CB01D.pdf | |
| C1812C222KDGACTU | 2200pF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric) 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm) | C1812C222KDGACTU.pdf | |
| C2012X6S1A685M125AB | 6.8µF 10V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X6S1A685M125AB.pdf |