| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB4532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB4532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB4532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB4532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB4532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB4532V is new and unused, you can buy ERA-8APB4532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB4532V.
| SK100M160ST | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 19.9 Ohm 2000 Hrs @ 85°C | SK100M160ST.pdf | |
| LNR2C473MSE | 47000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNR2C473MSE.pdf | |
| 860020380026 | 5600µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020380026.pdf | |
| 100TXW100MEFC8X30 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW100MEFC8X30.pdf | |
| 109LBB035M2EC | 10000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 41.45 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 109LBB035M2EC.pdf | |
| USF1E470MDD1TD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | USF1E470MDD1TD.pdf | |
| 16RX30470MTA8X16 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 16RX30470MTA8X16.pdf | |
| B41692A5687Q7 | 680µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 250 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41692A5687Q7.pdf | |
| MALIEYH07LB510E02K | 10000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 53 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07LB510E02K.pdf | |
| 381LX121M450K032 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2.21 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX121M450K032.pdf | |
| MAL216259152E3 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 88 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | MAL216259152E3.pdf | |
| 36DX142F200BB2A | 1400µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX142F200BB2A.pdf | |
| E37X421CPN562MEE3M | 5600µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 19 mOhm 1500 Hrs @ 85°C | E37X421CPN562MEE3M.pdf | |
| EET-UQ2D272EA | 2700µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 86 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2D272EA.pdf | |
| UVZ1E102MPH | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1E102MPH.pdf |