| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6190V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9980 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 619 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6190V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6190V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 619 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6190V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6190V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6190V is new and unused, you can buy ERA-8APB6190V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6190V.
| UPV1H010MFD1TD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1H010MFD1TD.pdf | |
| LGN2P152MELC40 | 1500µF 220V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2P152MELC40.pdf | |
| 860040272001 | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860040272001.pdf | |
| LNC2G183MSEJ | 18000µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNC2G183MSEJ.pdf | |
| 336RZM035M | 33µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 7.033 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | 336RZM035M.pdf | |
| MALREKA00AA133JL0K | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 40.2 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00AA133JL0K.pdf | |
| MALREKA05PB333E00K | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 640 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05PB333E00K.pdf | |
| UPV1A151MGD | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1A151MGD.pdf | |
| MAL214860331E3 | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | MAL214860331E3.pdf | |
| SLPX151M400A5P3 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.33 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX151M400A5P3.pdf | |
| MAL213217331E3 | 330µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 430 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213217331E3.pdf | |
| B41888C8827M | 820µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 54 mOhm @ 10kHz 10000 Hrs @ 105°C | B41888C8827M.pdf | |
| 30D337M035DF2A | 330µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 830 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D337M035DF2A.pdf | |
| AFK158M50S44VT-F | SMT-AL(V-CHIP) | AFK158M50S44VT-F.pdf | |
| 100ZLJ680M18X35.5 | 680µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLJ680M18X35.5.pdf |