| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6192V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 61.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6192V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6192V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 61.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6192V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6192V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6192V is new and unused, you can buy ERA-8APB6192V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6192V.
| EKZE630ELL471MK30S | 470µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZE630ELL471MK30S.pdf | |
| MAL213836221E3 | 220µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 940 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL213836221E3.pdf | |
| 63ZLH1200MEFC16X31.5 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 63ZLH1200MEFC16X31.5.pdf | |
| EKZM350ELL391MH20D | 390µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | EKZM350ELL391MH20D.pdf | |
| UFG1A101MEM1TA | 100µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1A101MEM1TA.pdf | |
| AVS107M16E16B-F | 100µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 3.3 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS107M16E16B-F.pdf | |
| 517D108M010CD6AE3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D108M010CD6AE3.pdf | |
| EPAG421ELL820MU40S | 82µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG421ELL820MU40S.pdf | |
| MAL205878152E3 | 1500µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 137 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 105°C | MAL205878152E3.pdf | |
| E36D500HPN823MCB7M | 82000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.3 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D500HPN823MCB7M.pdf | |
| CGS104U075X5L | 100000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 7 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS104U075X5L.pdf | |
| B41042A5476M | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41042A5476M.pdf | |
| GRM1555C1H4R7BA01D | 4.7pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM1555C1H4R7BA01D.pdf | |
| CGA4J3X7R1C475M125AE | 4.7µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGA4J3X7R1C475M125AE.pdf | |
| GRM0225C1E7R5CA03L | 7.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E7R5CA03L.pdf |