| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB621V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 620 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB621V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB621V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 620 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB621V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB621V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB621V is new and unused, you can buy ERA-8APB621V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB621V.
| UVZ2A332MRD | 3300µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2A332MRD.pdf | |
| UVZ2C2R2MED1TD | 2.2µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2C2R2MED1TD.pdf | |
| URZ2AR33MDD1TD | 0.33µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | URZ2AR33MDD1TD.pdf | |
| UBW1H102MHD | 1000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW1H102MHD.pdf | |
| UPW1C150MDD1TE | 15µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW1C150MDD1TE.pdf | |
| UVR1H3R3MDD6 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1H3R3MDD6.pdf | |
| EEU-EB1J470SJ | 47µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-EB1J470SJ.pdf | |
| 200WXA47MEFC16X16 | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 200WXA47MEFC16X16.pdf | |
| MAL214851681E3 | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL214851681E3.pdf | |
| 400SAW47MEFC16X25 | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400SAW47MEFC16X25.pdf | |
| UUG1A103MRQ1MS | 10000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG1A103MRQ1MS.pdf | |
| 381LQ152M100K012 | SNAPMOUNTS | 381LQ152M100K012.pdf | |
| ESMH401VEN391QQ50T | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH401VEN391QQ50T.pdf | |
| MAL205778471E3 | 470µF 385V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 340 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205778471E3.pdf | |
| B41828A3336M | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41828A3336M.pdf |