| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB623V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 62K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB623V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB623V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 62k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB623V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB623V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB623V is new and unused, you can buy ERA-8APB623V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB623V.
| EEE-FC1E330P | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-FC1E330P.pdf | |
| UWZ1C330MCL1GB | 33µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UWZ1C330MCL1GB.pdf | |
| UBY1E822MHL | 8200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1E822MHL.pdf | |
| MAL214699707E3 | 150µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2500 Hrs @ 125°C | MAL214699707E3.pdf | |
| UPS2C221MHD | 220µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2C221MHD.pdf | |
| URY2G220MRD | 22µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | URY2G220MRD.pdf | |
| LGY1E183MELA50 | 18000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGY1E183MELA50.pdf | |
| 337CKR050M | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 502.4 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 337CKR050M.pdf | |
| UTT1C471MPD1TA | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UTT1C471MPD1TA.pdf | |
| MAL213845472E3 | 4700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 100 mOhm @ 100kHz 10000 Hrs @ 105°C | MAL213845472E3.pdf | |
| ERLA181LIN901KR35M | 900µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 85°C | ERLA181LIN901KR35M.pdf | |
| LP681M200E5P3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 370 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP681M200E5P3.pdf | |
| EKMT451VSN151MR25S | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMT451VSN151MR25S.pdf | |
| 382LX104M025N082 | 100000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 85°C | 382LX104M025N082.pdf | |
| C1608CH2E152J080AA | 1500pF 250V Ceramic Capacitor CH 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608CH2E152J080AA.pdf |