| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB6340V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 634 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB6340V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB6340V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 634 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB6340V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB6340V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB6340V is new and unused, you can buy ERA-8APB6340V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB6340V.
| UBT1H331MHD1TO | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 125°C | UBT1H331MHD1TO.pdf | |
| EEU-FM1H271 | 270µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EEU-FM1H271.pdf | |
| EMVE500ADA3R3MD55G | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EMVE500ADA3R3MD55G.pdf | |
| LGX2G271MELZ50 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 5000 Hrs @ 105°C | LGX2G271MELZ50.pdf | |
| 100TXW270MEFC10X50 | 270µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100TXW270MEFC10X50.pdf | |
| MAL214264102E3 | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214264102E3.pdf | |
| UMP1H010MDD1TE | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMP1H010MDD1TE.pdf | |
| 35YXG680MEFCT810X28 | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 35YXG680MEFCT810X28.pdf | |
| USH1E470MHD | 47µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USH1E470MHD.pdf | |
| UUG2E330MNQ1MS | 33µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUG2E330MNQ1MS.pdf | |
| 400TXW68MEFC16X25 | 68µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | 400TXW68MEFC16X25.pdf | |
| 500D106M200DD5A | 10µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D106M200DD5A.pdf | |
| 35PX8200MEFC18X40 | 8200µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35PX8200MEFC18X40.pdf | |
| B43501B5337M80 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B5337M80.pdf | |
| 36DX373G075DF2A | 37000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36DX373G075DF2A.pdf |