| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB7321V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 7.32K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB7321V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB7321V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 7.32k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB7321V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB7321V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB7321V is new and unused, you can buy ERA-8APB7321V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB7321V.
| EEV-FK1J681M | 680µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | EEV-FK1J681M.pdf | |
| CGS122T250V3C | 1200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS122T250V3C.pdf | |
| UVK1A472MHD1TO | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1A472MHD1TO.pdf | |
| MAL211839229E3 | 22µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 5.1 Ohm 4000 Hrs @ 125°C | MAL211839229E3.pdf | |
| UBY1V332MHL | 3300µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 24 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 135°C | UBY1V332MHL.pdf | |
| UVZ2CR47MED | 0.47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2CR47MED.pdf | |
| 16YXG470MEFC8X11.5 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16YXG470MEFC8X11.5.pdf | |
| EEU-FC1C681LB | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EEU-FC1C681LB.pdf | |
| ELXV500EMC681MK35S | 680µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV500EMC681MK35S.pdf | |
| B43601F2397M67 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 230 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601F2397M67.pdf | |
| 380LX681M200H452 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX681M200H452.pdf | |
| B43305A5127M62 | 120µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 1.13 Ohm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A5127M62.pdf | |
| B43501B9277M67 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 250 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501B9277M67.pdf | |
| MAL209437221E3 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 590 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209437221E3.pdf | |
| EET-UQ2G121BA | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.658 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | EET-UQ2G121BA.pdf |