| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB821V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 820 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB821V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB821V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 820 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB821V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB821V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB821V is new and unused, you can buy ERA-8APB821V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB821V.
| UVR2ER47MED1TD | 0.47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2ER47MED1TD.pdf | |
| 381LX121M400K012 | 120µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 381LX121M400K012.pdf | |
| UCA2E151MHD | 150µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCA2E151MHD.pdf | |
| LNX2V392MSEG | 3900µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 20000 Hrs @ 85°C | LNX2V392MSEG.pdf | |
| UKL1H331MHD1TO | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H331MHD1TO.pdf | |
| UVK1E101MDD1TA | 100µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK1E101MDD1TA.pdf | |
| UPV1H220MGD1TA | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1H220MGD1TA.pdf | |
| MAL211824152E3 | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Axial, Can 340 mOhm @ 100Hz 8000 Hrs @ 125°C | MAL211824152E3.pdf | |
| 500D225M450DF2 | 2.2µF 450V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D225M450DF2.pdf | |
| 200SXC470MEFCSN25X30 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | 200SXC470MEFCSN25X30.pdf | |
| MAL219857689E3 | 68µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.405 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL219857689E3.pdf | |
| PSU6465A | 64µF 165V Aluminum Capacitors Radial, Can - QC Terminals | PSU6465A.pdf | |
| E32D500LPN153MA67M | 15000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21.3 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | E32D500LPN153MA67M.pdf | |
| E36D101LPN363UEM9M | 36000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN363UEM9M.pdf | |
| UUD1H4R7MCR1GS | 4.7µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD1H4R7MCR1GS.pdf |