| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB823V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 82K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB823V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB823V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 82k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB823V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB823V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB823V is new and unused, you can buy ERA-8APB823V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB823V.
| UHE1C392MHD | 3900µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHE1C392MHD.pdf | |
| EKZE160ETD121MF11D | 120µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EKZE160ETD121MF11D.pdf | |
| 226CKS450M | 22µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 15.071 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 226CKS450M.pdf | |
| ELXY250ELL332ML35S | 3300µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 8000 Hrs @ 105°C | ELXY250ELL332ML35S.pdf | |
| B43640C5277M000 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 390 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 105°C | B43640C5277M000.pdf | |
| E80D101VGS182AR40T | CAP ALUM 1800UF 100V RADIAL | E80D101VGS182AR40T.pdf | |
| E36D201HPN252UE92M | 2500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D201HPN252UE92M.pdf | |
| B41041A8685M | 6.8µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | B41041A8685M.pdf | |
| B41042A477M | 470µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B41042A477M.pdf | |
| 500R15N270KV4T | 27pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm) | 500R15N270KV4T.pdf | |
| C2012JB2A333M125AA | 0.033µF 100V Ceramic Capacitor JB 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012JB2A333M125AA.pdf | |
| CGJ3E2C0G2A561J080AA | 560pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGJ3E2C0G2A561J080AA.pdf | |
| GRM0225C1E7R5CDAEL | 7.5pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E7R5CDAEL.pdf | |
| RDE5C2A7R0D0M1H03A | 7pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | RDE5C2A7R0D0M1H03A.pdf | |
| GJM0335C1E7R9CB01J | 7.9pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E7R9CB01J.pdf |