| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB8250V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 825 OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB8250V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB8250V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 825 | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB8250V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB8250V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB8250V is new and unused, you can buy ERA-8APB8250V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB8250V.
| EEU-EE2E221 | 220µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-EE2E221.pdf | |
| B41456B4470M | 470000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 6.1 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B41456B4470M.pdf | |
| LNK2G682MSEH | 6800µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5000 Hrs @ 85°C | LNK2G682MSEH.pdf | |
| MAL214278229E3 | 22µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2500 Hrs @ 105°C | MAL214278229E3.pdf | |
| UHE1J150MDD1TA | 15µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHE1J150MDD1TA.pdf | |
| 50YXG100MEFCFA8X11.5 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 50YXG100MEFCFA8X11.5.pdf | |
| UPA1E271MPD1TA | 270µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPA1E271MPD1TA.pdf | |
| ESH228M050AN2AA | 2200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ESH228M050AN2AA.pdf | |
| UKT1A332MHD | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT1A332MHD.pdf | |
| EKMQ161VSN102MQ35S | 1000µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | EKMQ161VSN102MQ35S.pdf | |
| ESMM201VSN122MA30S | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 207 mOhm 3000 Hrs @ 85°C | ESMM201VSN122MA30S.pdf | |
| B43540C5277M2 | 270µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 400 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540C5277M2.pdf | |
| KTS500B156M55N0T00 | 15µF 50V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | KTS500B156M55N0T00.pdf | |
| KTJ101B685M55BFT00 | 6.8µF 100V Ceramic Capacitor X7R Stacked SMD, 2 J-Lead 0.236" L x 0.209" W (6.00mm x 5.30mm) | KTJ101B685M55BFT00.pdf | |
| CL10C100DB8NNNC | 10pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10C100DB8NNNC.pdf |