| Manufacturer Part Number: | ERA-8APB9092V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 90.9K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8APB9092V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8APB9092V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Digi-Reel® | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 90.9k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±15ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8APB9092V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8APB9092V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8APB9092V is new and unused, you can buy ERA-8APB9092V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8APB9092V.
| LGN2W331MELB40 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2W331MELB40.pdf | |
| UPB1A221MED1TD | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB1A221MED1TD.pdf | |
| 16PX6800MEFC16X25 | 6800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 16PX6800MEFC16X25.pdf | |
| EEE-1HAR22SR | 0.22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | EEE-1HAR22SR.pdf | |
| UCX1V182MNS1ZD | 1800µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 35 mOhm 2000 Hrs @ 135°C | UCX1V182MNS1ZD.pdf | |
| UVZ2CR47MED | 0.47µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2CR47MED.pdf | |
| UVP1E330MED1TA | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVP1E330MED1TA.pdf | |
| EMZF160ADA151MF90G | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | EMZF160ADA151MF90G.pdf | |
| UKL2A470KPD1TD | 47µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL2A470KPD1TD.pdf | |
| B43504A2397M80 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 330 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504A2397M80.pdf | |
| B43504F2477M60 | 470µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 270 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504F2477M60.pdf | |
| 380LQ182M180K042 | 1800µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M180K042.pdf | |
| B43508A5567M62 | 560µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 220 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508A5567M62.pdf | |
| 36D253G075DC2B | 25000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 1000 Hrs @ 85°C | 36D253G075DC2B.pdf | |
| EMK107B7104KA-T | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | EMK107B7104KA-T.pdf |