| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB1152V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 11.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB1152V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB1152V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 11.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB1152V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB1152V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB1152V is new and unused, you can buy ERA-8ARB1152V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB1152V.
| UMT1H010MDD1TP | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UMT1H010MDD1TP.pdf | |
| MAL214691125E3 | 1200µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 125°C | MAL214691125E3.pdf | |
| UCY2W330MHD | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | UCY2W330MHD.pdf | |
| 860131174003 | 3.3µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 125°C | 860131174003.pdf | |
| B43866C2476M | 47µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | B43866C2476M.pdf | |
| EKXJ201ELL181ML25S | 180µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | EKXJ201ELL181ML25S.pdf | |
| B43858C5336M9 | 33µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | B43858C5336M9.pdf | |
| MAL214034332E3 | 3300µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 125°C | MAL214034332E3.pdf | |
| 30D475M200CC2A | 4.7µF 200V Aluminum Capacitors Axial, Can 33.85 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 30D475M200CC2A.pdf | |
| SLP152M100E1P3 | 1500µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 177 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP152M100E1P3.pdf | |
| E82D101VNN821MR25T | CAP ALUM 820UF 100V RADIAL | E82D101VNN821MR25T.pdf | |
| 381LR121M420H032 | 120µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LR121M420H032.pdf | |
| B43501C5157M67 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 880 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501C5157M67.pdf | |
| TVA1512-E3 | 50µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can | TVA1512-E3.pdf | |
| SMH50VS183M35X50T2 | 18000µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 18 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | SMH50VS183M35X50T2.pdf |