| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB1272V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 12.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB1272V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB1272V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 12.7k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB1272V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB1272V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB1272V is new and unused, you can buy ERA-8ARB1272V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB1272V.
| UZR1E330MCL1GB | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UZR1E330MCL1GB.pdf | |
| LGN2E102MELB40 | 1000µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2E102MELB40.pdf | |
| URS1H3R3MDD1TD | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1H3R3MDD1TD.pdf | |
| UPS2C010MED1TA | 1µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2C010MED1TA.pdf | |
| UHV1C102MPD6TA | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | UHV1C102MPD6TA.pdf | |
| ESMQ161ELL100MHB5D | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMQ161ELL100MHB5D.pdf | |
| ELXV101ELL221ML25S | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV101ELL221ML25S.pdf | |
| UUJ1E471MNQ1ZD | 470µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1E471MNQ1ZD.pdf | |
| E80D101VGS182AR40T | CAP ALUM 1800UF 100V RADIAL | E80D101VGS182AR40T.pdf | |
| 600D297G020DJ4 | 290µF 20V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D297G020DJ4.pdf | |
| C0805C103J5GACTU | 10000pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805C103J5GACTU.pdf | |
| GRM188R71H102JA01D | 1000pF 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | GRM188R71H102JA01D.pdf | |
| JMK316BJ226ML-T | 22µF 6.3V Ceramic Capacitor X5R 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | JMK316BJ226ML-T.pdf | |
| C0805F103K1RACTU | 10000pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C0805F103K1RACTU.pdf | |
| C3216X6S1V335K160AB | 3.3µF 35V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric) 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | C3216X6S1V335K160AB.pdf |