| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB1431V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB1431V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB1431V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 1.43k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB1431V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB1431V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB1431V is new and unused, you can buy ERA-8ARB1431V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB1431V.
| LAR2E391MELA30 | 390µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAR2E391MELA30.pdf | |
| EET-HC2C272KA | 2700µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 80 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | EET-HC2C272KA.pdf | |
| UUR1E151MNL1GS | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UUR1E151MNL1GS.pdf | |
| MAL216099101E3 | 100µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1250 Hrs @ 150°C | MAL216099101E3.pdf | |
| UBW1A472MHD | 4700µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 135°C | UBW1A472MHD.pdf | |
| MAL215732122E3 | 1200µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 200 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 85°C | MAL215732122E3.pdf | |
| USL1C100MDD | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | USL1C100MDD.pdf | |
| 160YXF9KEFCT78X11.5 | 9µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | 160YXF9KEFCT78X11.5.pdf | |
| UPM1H181MPD | 180µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPM1H181MPD.pdf | |
| ULD2G3R3MPD | 3.3µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 15000 Hrs @ 105°C | ULD2G3R3MPD.pdf | |
| MALIEYH07AU418J02K | 1800µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 189 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALIEYH07AU418J02K.pdf | |
| TE1135E | 100µF 12V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1135E.pdf | |
| 380LQ271M400H452 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 737 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ271M400H452.pdf | |
| ESMH800VSS173MA70S | 17000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMH800VSS173MA70S.pdf | |
| 600D476G050DE5A | 47µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D476G050DE5A.pdf |