| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB2322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 23.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB2322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB2322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 23.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB2322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB2322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB2322V is new and unused, you can buy ERA-8ARB2322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB2322V.
| EEE-FPC220UAR | 22µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 850 mOhm @ 100kHz 2000 Hrs @ 105°C | EEE-FPC220UAR.pdf | |
| SLP332M063C5P3 | 3300µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 121 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP332M063C5P3.pdf | |
| B43231C5826M | 82µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | B43231C5826M.pdf | |
| MALIEYN07BV527C02K | 27000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 27 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALIEYN07BV527C02K.pdf | |
| B43504D9227M7 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 400 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43504D9227M7.pdf | |
| E36D400HLS333MAA5M | 33000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D400HLS333MAA5M.pdf | |
| B43508E2228M87 | 2200µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 55 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508E2228M87.pdf | |
| E82D301VQT222MB80T | CAP ALUM 2200UF 300V RADIAL | E82D301VQT222MB80T.pdf | |
| CGS204U025W4C | 200000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 5 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS204U025W4C.pdf | |
| UWX0G330MCR1GB | 33µF 4V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX0G330MCR1GB.pdf | |
| UUP1C4R7MCL1GS | 4.7µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUP1C4R7MCL1GS.pdf | |
| CC0603KRX5R7BB225 | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CC0603KRX5R7BB225.pdf | |
| C2012X6S0J475M125AB | 4.7µF 6.3V Ceramic Capacitor X6S 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | C2012X6S0J475M125AB.pdf | |
| 1210Y5000472MXT | 4700pF 500V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | 1210Y5000472MXT.pdf | |
| CGA9M1X7S3D472K200KA | 4700pF 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7S 2220 (5750 Metric) 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm) | CGA9M1X7S3D472K200KA.pdf |