| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB2432V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 24.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB2432V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB2432V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 24.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB2432V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB2432V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB2432V is new and unused, you can buy ERA-8ARB2432V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB2432V.
| UVZ1V470MDD1TD | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ1V470MDD1TD.pdf | |
| EKZN630ELL180ME11D | 18µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | EKZN630ELL180ME11D.pdf | |
| ULV2G100MNL1GS | 10µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 10000 Hrs @ 105°C | ULV2G100MNL1GS.pdf | |
| 63YXF10MEFCTA5X11 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 63YXF10MEFCTA5X11.pdf | |
| MALREKB05AA147L00K | 4.7µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 22.58 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA147L00K.pdf | |
| EKZN160ELL821MH20D | 820µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKZN160ELL821MH20D.pdf | |
| B43888A1106M | 10µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 33.2 Ohm @ 120Hz | B43888A1106M.pdf | |
| AHA336M50F24T-F | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | AHA336M50F24T-F.pdf | |
| UPJ1V271MHD6 | 270µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPJ1V271MHD6.pdf | |
| TE1166 | 350µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1166.pdf | |
| B43601E2567M | 560µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 160 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601E2567M.pdf | |
| B43501A9227M67 | 220µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 300 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A9227M67.pdf | |
| B43305A9337M | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 410 mOhm @ 100Hz 2000 Hrs @ 85°C | B43305A9337M.pdf | |
| 380LQ182M160K032 | 1800µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M160K032.pdf | |
| 601D407G040FL1 | 400µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 601D407G040FL1.pdf |