| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB2612V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 26.1K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB2612V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB2612V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 26.1k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB2612V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB2612V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB2612V is new and unused, you can buy ERA-8ARB2612V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB2612V.
| EFL-6R3ELL151MF07D | 150µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | EFL-6R3ELL151MF07D.pdf | |
| 860020780026 | 1200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 860020780026.pdf | |
| EEA-GA1H330B | 33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEA-GA1H330B.pdf | |
| UPS2W470MRD | 47µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPS2W470MRD.pdf | |
| ECA-2AM221B | 220µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ECA-2AM221B.pdf | |
| 25MH733MEFCTZ6.3X7 | 33µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | 25MH733MEFCTZ6.3X7.pdf | |
| UPV1C221MGD1TA | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C221MGD1TA.pdf | |
| UFW1H331MPD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UFW1H331MPD.pdf | |
| MALREKA00DD222N00K | 22µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 9.05 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DD222N00K.pdf | |
| 25WA1000MEFC12.5X16 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 25WA1000MEFC12.5X16.pdf | |
| EPAG421ELL220MJ30S | 22µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | EPAG421ELL220MJ30S.pdf | |
| 477LBB160M2BD | 470µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 352.74 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 477LBB160M2BD.pdf | |
| B41252B9228M | 2200µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | B41252B9228M.pdf | |
| EKMS421VSN181MQ30S | 180µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMS421VSN181MQ30S.pdf | |
| B43508B2567M87 | 560µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 210 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | B43508B2567M87.pdf |