| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB303V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 30K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB303V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB303V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 30k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB303V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB303V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB303V is new and unused, you can buy ERA-8ARB303V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB303V.
| ECA-0JHG471 | 470µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | ECA-0JHG471.pdf | |
| EEE-HA1E220WR | 22µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA1E220WR.pdf | |
| LGU2D391MELZ | 390µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU2D391MELZ.pdf | |
| UWS0J681MCL1GS | 680µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWS0J681MCL1GS.pdf | |
| 380LQ181M350H022 | 180µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ181M350H022.pdf | |
| UVR0J472MHD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR0J472MHD.pdf | |
| UPW0J561MPD1TA | 560µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPW0J561MPD1TA.pdf | |
| MALREKB00BA222LM0K | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4.82 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB00BA222LM0K.pdf | |
| 10TZV150M6.3X6.1 | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | 10TZV150M6.3X6.1.pdf | |
| UVK0J472MHD | 4700µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVK0J472MHD.pdf | |
| ELXV160ETD152MK25S | 1500µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | ELXV160ETD152MK25S.pdf | |
| SLP392M050E1P3 | 3900µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 119 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | SLP392M050E1P3.pdf | |
| MALREKV00KG247X00K | 47µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 5.64 Ohm @ 120Hz 10000 Hrs @ 105°C | MALREKV00KG247X00K.pdf | |
| 380LQ182M180J052 | 1800µF 180V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 120 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 380LQ182M180J052.pdf | |
| 600D226F050DD4E3 | 22µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can | 600D226F050DD4E3.pdf |