| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB3241V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 3.24K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB3241V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB3241V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 3.24k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB3241V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB3241V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB3241V is new and unused, you can buy ERA-8ARB3241V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB3241V.
| UWX1HR33MCL2GB | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1HR33MCL2GB.pdf | |
| UBX1J221MHL1TO | 220µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1J221MHL1TO.pdf | |
| EEE-FT0J152GP | 1500µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 80 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 105°C | EEE-FT0J152GP.pdf | |
| UBX2C560MHL1TO | 56µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX2C560MHL1TO.pdf | |
| ECE-A1VKS100I | 10µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | ECE-A1VKS100I.pdf | |
| UMA1HR47MCD2 | 0.47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UMA1HR47MCD2.pdf | |
| EGXE101ELL220MJC5S | 22µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 125°C | EGXE101ELL220MJC5S.pdf | |
| EMVH160GDA102MMH0S | 1000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH160GDA102MMH0S.pdf | |
| B43601A9397M67 | 390µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 280 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A9397M67.pdf | |
| B43510A5128M87 | 1200µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 90 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43510A5128M87.pdf | |
| B43454A9568M | 5600µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 35 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | B43454A9568M.pdf | |
| VJ1210Y223KXGAT5Z | 0.022µF 1000V (1kV) Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | VJ1210Y223KXGAT5Z.pdf | |
| GJM0335C1E5R1CB01D | 5.1pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GJM0335C1E5R1CB01D.pdf | |
| CL21C222GBFNNNE | 2200pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21C222GBFNNNE.pdf | |
| CGB4B3X5R1C225M055AB | 2.2µF 16V Ceramic Capacitor X5R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CGB4B3X5R1C225M055AB.pdf |