| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB3242V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 32.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB3242V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB3242V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 32.4k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB3242V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB3242V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB3242V is new and unused, you can buy ERA-8ARB3242V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB3242V.
| ESMG100ELL102MJC5S | 1000µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG100ELL102MJC5S.pdf | |
| AVS336M06B12T-F | 33µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 17.6 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS336M06B12T-F.pdf | |
| UPM1C151MED1TA | 150µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPM1C151MED1TA.pdf | |
| MALREKB00DC315JG0K | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 880 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DC315JG0K.pdf | |
| MAL203690181E3 | 10µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 85°C | MAL203690181E3.pdf | |
| UGB1H1R5KHM | 1.5µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UGB1H1R5KHM.pdf | |
| 25ZLJ2200M12.5X30 | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 25ZLJ2200M12.5X30.pdf | |
| UCS2V470MHD | 47µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UCS2V470MHD.pdf | |
| 477LMB200M2BF | ELECTROLYTIC | 477LMB200M2BF.pdf | |
| MAL205677153E3 | 15000µF 40V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 49 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205677153E3.pdf | |
| B43505C5227M80 | 220µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 620 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C | B43505C5227M80.pdf | |
| B41550E4150Q | 150000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 105°C | B41550E4150Q.pdf | |
| 36DY182F450CC2A | 1800µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | 36DY182F450CC2A.pdf | |
| EET-ED2E331CA | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 452 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | EET-ED2E331CA.pdf | |
| UWX1C470MCR1GB | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 85°C | UWX1C470MCR1GB.pdf |