| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB333V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 33K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB333V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB333V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 33k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB333V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB333V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB333V is new and unused, you can buy ERA-8ARB333V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB333V.
| ELXZ250ELL151MF15D | 150µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | ELXZ250ELL151MF15D.pdf | |
| UUX1C221MNL1GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUX1C221MNL1GS.pdf | |
| UWP1H010MCL1GB | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UWP1H010MCL1GB.pdf | |
| UPM1K330MPD1TA | 33µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM1K330MPD1TA.pdf | |
| ULD2E4R7MPD | 4.7µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 12000 Hrs @ 105°C | ULD2E4R7MPD.pdf | |
| 517D107M160EK6AE3 | 100µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 517D107M160EK6AE3.pdf | |
| MAL209444101E3 | 100µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.29 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MAL209444101E3.pdf | |
| 381LX181M400J452 | 180µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 105°C | 381LX181M400J452.pdf | |
| B43601A2108M | 1000µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 100 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43601A2108M.pdf | |
| MAL215757331E3 | 330µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 600 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 85°C | MAL215757331E3.pdf | |
| E36D101LPN123TCA5N | 12000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D101LPN123TCA5N.pdf | |
| E36D3B1HPN682MEB7M | 6800µF 315V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 32.9 mOhm 2000 Hrs @ 85°C | E36D3B1HPN682MEB7M.pdf | |
| 101193U040BD2A | ALUM-SCREW TERMINAL | 101193U040BD2A.pdf | |
| ECO-S1EP473EA | 47000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 17 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | ECO-S1EP473EA.pdf | |
| EEE-TG1E331Q | 330µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 120 mOhm @ 100kHz 1000 Hrs @ 125°C | EEE-TG1E331Q.pdf |