| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB3402V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB3402V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB3402V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB3402V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB3402V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB3402V is new and unused, you can buy ERA-8ARB3402V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB3402V.
| LGN2G271MELZ50 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2G271MELZ50.pdf | |
| UPW0J470MDD6TP | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPW0J470MDD6TP.pdf | |
| UCL0J470MCL1GS | 47µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UCL0J470MCL1GS.pdf | |
| MAL213290506E3 | 47µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213290506E3.pdf | |
| B41890A5478M | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 22 mOhm @ 10kHz 15000 Hrs @ 105°C | B41890A5478M.pdf | |
| LP822M016A5P3 | 8200µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 81 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | LP822M016A5P3.pdf | |
| 53D272F100JT7 | 2700µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 1000 Hrs @ 85°C | 53D272F100JT7.pdf | |
| E36D630LPN273TD79N | 27000µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D630LPN273TD79N.pdf | |
| MAL210619223E3 | 22000µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 9 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 85°C | MAL210619223E3.pdf | |
| UPB2E680MHD1TN | 68µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2E680MHD1TN.pdf | |
| CL10B104JO8NNNC | 0.10µF 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CL10B104JO8NNNC.pdf | |
| GRM0225C1E180JA02L | 18pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric) 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) | GRM0225C1E180JA02L.pdf | |
| FA28X7R1H682KNU06 | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FA28X7R1H682KNU06.pdf | |
| QMJ325B7104KNHT | 0.10µF 250V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) | QMJ325B7104KNHT.pdf | |
| CGA2B2NP01H680J050BA | 68pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | CGA2B2NP01H680J050BA.pdf |