| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB3482V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 34.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB3482V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB3482V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 34.8k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB3482V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB3482V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB3482V is new and unused, you can buy ERA-8ARB3482V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB3482V.
| 35TGV100M8X10.5 | 100µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 150 mOhm @ 100kHz 3000 Hrs @ 125°C | 35TGV100M8X10.5.pdf | |
| UVR1A330MDD6 | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR1A330MDD6.pdf | |
| MALREKA05DC322H00K | 220µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 720 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05DC322H00K.pdf | |
| MALREKB00DE422C00K | 2200µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 170 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 105°C | MALREKB00DE422C00K.pdf | |
| MAL202139339E3 | 33µF 100V Aluminum Capacitors Axial, Can 3.9 Ohm 2500 Hrs @ 85°C | MAL202139339E3.pdf | |
| B43254B2337M | 330µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | B43254B2337M.pdf | |
| B41690B7108Q9 | 1000µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 105 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690B7108Q9.pdf | |
| B41690A7198Q9 | 1900µF 35V Aluminum Capacitors Axial, Can 65 mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 125°C | B41690A7198Q9.pdf | |
| EKMH630VSN272MR25S | 2700µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 92 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH630VSN272MR25S.pdf | |
| E81D451VND102MB60T | CAP ALUM 1000UF 450V RADIAL | E81D451VND102MB60T.pdf | |
| E36D151LPN412TCA5M | 4100µF 150V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D151LPN412TCA5M.pdf | |
| MAL212385471E3 | 470µF 16V Aluminum Capacitors Axial, Can 700 mOhm @ 100Hz 20000 Hrs @ 125°C | MAL212385471E3.pdf | |
| CGS603U035X5C | 60000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 10 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | CGS603U035X5C.pdf | |
| UPB2C561MRD | 560µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPB2C561MRD.pdf | |
| GRM155R61A333KA01D | 0.033µF 10V Ceramic Capacitor X5R 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GRM155R61A333KA01D.pdf |