| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB4221V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 4.22K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB4221V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB4221V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 4.22k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB4221V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB4221V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB4221V is new and unused, you can buy ERA-8ARB4221V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB4221V.
| LGU1C183MELA | 18000µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGU1C183MELA.pdf | |
| UUJ1V102MNQ6MS | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | UUJ1V102MNQ6MS.pdf | |
| UVR2G330MHD | 33µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2G330MHD.pdf | |
| 35WXA220MEFC10X9 | 220µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 35WXA220MEFC10X9.pdf | |
| MAL213668331E3 | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 7000 Hrs @ 105°C | MAL213668331E3.pdf | |
| MAL213227221E3 | 220µF 40V Aluminum Capacitors Axial, Can 650 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213227221E3.pdf | |
| SLPX123M035E5P3 | 12000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 44 mOhm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | SLPX123M035E5P3.pdf | |
| MAL213248151E3 | 150µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 740 mOhm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL213248151E3.pdf | |
| B43540A9337M60 | 330µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 180 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9337M60.pdf | |
| E36D750CPN772TDB7M | 7700µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 2000 Hrs @ 85°C | E36D750CPN772TDB7M.pdf | |
| UVZ2D470MHH | 47µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVZ2D470MHH.pdf | |
| CGA3E3X5R1H105K080AB | 1µF 50V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E3X5R1H105K080AB.pdf | |
| CL21B334KAFNNNE | 0.33µF 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | CL21B334KAFNNNE.pdf | |
| FK28X7R1H682K | 6800pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | FK28X7R1H682K.pdf | |
| C1608JB1V224M080AB | 0.22µF 35V Ceramic Capacitor JB 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | C1608JB1V224M080AB.pdf |