| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB4532V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 45.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB4532V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB4532V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 45.3k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB4532V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB4532V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB4532V is new and unused, you can buy ERA-8ARB4532V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB4532V.
| URS1A220MDD1TD | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | URS1A220MDD1TD.pdf | |
| UUD0J101MCL1GS | 100µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UUD0J101MCL1GS.pdf | |
| EEE-HB1A221AP | 220µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HB1A221AP.pdf | |
| EKYB350ELL331MH20D | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EKYB350ELL331MH20D.pdf | |
| EEU-HD1H3R3 | 3.3µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | EEU-HD1H3R3.pdf | |
| UVR2E331MRD6 | 330µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UVR2E331MRD6.pdf | |
| 860160375036 | 1800µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 6000 Hrs @ 105°C | 860160375036.pdf | |
| UWP1C100MCL1GB | 10µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 85°C | UWP1C100MCL1GB.pdf | |
| MALREKB05AA315C00K | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 2.12 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | MALREKB05AA315C00K.pdf | |
| ESMG500ETD470MF11D | 47µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | ESMG500ETD470MF11D.pdf | |
| 16ZLG680MEFCT810X16 | 680µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 16ZLG680MEFCT810X16.pdf | |
| MALREKA00DD333H00K | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 480 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA00DD333H00K.pdf | |
| UEP2A100MPD1TD | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UEP2A100MPD1TD.pdf | |
| MAL213650151E3 | 150µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | MAL213650151E3.pdf | |
| 420KXW68MEFC14.5X35 | 68µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 420KXW68MEFC14.5X35.pdf |