| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB6342V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB6342V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB6342V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 63.4k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB6342V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB6342V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB6342V is new and unused, you can buy ERA-8ARB6342V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB6342V.
| ESMR421VSN681MA40S | 680µF 420V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | ESMR421VSN681MA40S.pdf | |
| 860160572003 | 22µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 105°C | 860160572003.pdf | |
| AVS475M25B12B-F | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 49.4 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVS475M25B12B-F.pdf | |
| USP1E4R7MDD1TE | 4.7µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | USP1E4R7MDD1TE.pdf | |
| UKT0J221MED1TA | 220µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UKT0J221MED1TA.pdf | |
| UPS1H331MPD | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | UPS1H331MPD.pdf | |
| 100ZLH150MEFCG412.5X20 | 150µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | 100ZLH150MEFCG412.5X20.pdf | |
| MAL204866102E3 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | MAL204866102E3.pdf | |
| 500D685M250DD2 | 6.8µF 250V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | 500D685M250DD2.pdf | |
| EMVH350GDA681MMH0S | 680µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 100 mOhm 5000 Hrs @ 125°C | EMVH350GDA681MMH0S.pdf | |
| LAK2G151MELB30 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 105°C | LAK2G151MELB30.pdf | |
| B43540A9277M80 | 270µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 240 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A9277M80.pdf | |
| 80D681P200MD2DE3 | 680µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 2000 Hrs @ 85°C | 80D681P200MD2DE3.pdf | |
| C1005JB1E684K050BC | 0.68µF 25V Ceramic Capacitor JB 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | C1005JB1E684K050BC.pdf | |
| DE2B3KY151KN3AM02F | 150pF 250VAC Ceramic Capacitor B Radial, Disc 0.276" Dia (7.00mm) | DE2B3KY151KN3AM02F.pdf |