| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB6652V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 66.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB6652V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB6652V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 66.5k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB6652V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB6652V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB6652V is new and unused, you can buy ERA-8ARB6652V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB6652V.
| EEE-HA0J220R | 22µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | EEE-HA0J220R.pdf | |
| UPM2D2R2MPD1TD | 2.2µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can 3000 Hrs @ 105°C | UPM2D2R2MPD1TD.pdf | |
| UBX1K101MHL1TO | 100µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 150°C | UBX1K101MHL1TO.pdf | |
| 383LX153M080N082 | 15000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 4 Lead 3000 Hrs @ 105°C | 383LX153M080N082.pdf | |
| EEU-FR1E272S | 2700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | EEU-FR1E272S.pdf | |
| 100YXJ10MT15X11 | 10µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 100YXJ10MT15X11.pdf | |
| 35RX3056M5X11 | 56µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 130°C | 35RX3056M5X11.pdf | |
| SN3R3M063ST | 3.3µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 48.25 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C | SN3R3M063ST.pdf | |
| UUQ1C221MCL1GS | 220µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 1000 Hrs @ 105°C | UUQ1C221MCL1GS.pdf | |
| MAL203830102E3 | 1000µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 3500 Hrs @ 85°C | MAL203830102E3.pdf | |
| 350CFX33MEFC12.5X25 | 33µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | 350CFX33MEFC12.5X25.pdf | |
| LKG1J222MESZBK | 2200µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1000 Hrs @ 85°C | LKG1J222MESZBK.pdf | |
| MAL215979121E3 | 120µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 3 Lead 930 mOhm @ 100Hz 3000 Hrs @ 105°C | MAL215979121E3.pdf | |
| EKMM201VNN152MR50T | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | EKMM201VNN152MR50T.pdf | |
| E74D250LGN772MA41N | CAP ALUM 7700UF 25V SCREW | E74D250LGN772MA41N.pdf |