| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB6982V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB6982V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB6982V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 69.8k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 5,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB6982V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB6982V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB6982V is new and unused, you can buy ERA-8ARB6982V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB6982V.
| EEE-HBH220UAP | 22µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | EEE-HBH220UAP.pdf | |
| 865060462010 | 1000µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 105°C | 865060462010.pdf | |
| UPV1C470MFD1TD | 47µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UPV1C470MFD1TD.pdf | |
| UFG1HR33MDM | 0.33µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 85°C | UFG1HR33MDM.pdf | |
| EKZH350ELL470ME111 | 47µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | EKZH350ELL470ME111.pdf | |
| 158CKS010M | 1500µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can 243.2 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | 158CKS010M.pdf | |
| EGXE800ELL221MK25S | 220µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | EGXE800ELL221MK25S.pdf | |
| 100RX30100M12.5X20 | 100µF 100V Aluminum Capacitors Radial, Can 4000 Hrs @ 130°C | 100RX30100M12.5X20.pdf | |
| UUE1C331MNS1MS | 330µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 5000 Hrs @ 125°C | UUE1C331MNS1MS.pdf | |
| EKMH350VSN472MQ25S | 4700µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 88 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | EKMH350VSN472MQ25S.pdf | |
| 400QXW150MEFC16X40 | 150µF 400V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 105°C | 400QXW150MEFC16X40.pdf | |
| 250MXG470MEFCSN30X25 | 470µF 250V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | 250MXG470MEFCSN30X25.pdf | |
| B43540A5157M62 | 150µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 710 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5157M62.pdf | |
| B43501A1158M80 | 1500µF 160V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 75 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43501A1158M80.pdf | |
| 380LX151M500J452 | 150µF 500V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 1.105 Ohm @ 120Hz 3000 Hrs @ 85°C | 380LX151M500J452.pdf |