| Manufacturer Part Number: | ERA-8ARB7322V |
|---|---|
| Manufacturer: | Panasonic Electronic Components |
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount |
| Available Quantity: | 10010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | RES SMD 73.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | ERA-8ARB7322V Datasheet |
| Internal Part Number | 898-ERA-8ARB7322V | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Featured Product | ERA-xA Metal/Thin Film Chip Resistors Hot New Technologies | |
| Online Catalog | ERA-8A Series | |
| Category | Resistors | |
| Family | Chip Resistor - Surface Mount | |
| Manufacturer | Panasonic Electronic Components | |
| Series | ERA-8A | |
| Packaging | Cut Tape (CT) | |
| Part Status | Active | |
| Resistance (Ohms) | 73.2k | |
| Tolerance | ±0.1% | |
| Power (Watts) | 0.25W, 1/4W | |
| Composition | Thin Film | |
| Features | Automotive AEC-Q200 | |
| Temperature Coefficient | ±10ppm/°C | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C | |
| Package / Case | 1206 (3216 Metric) | |
| Supplier Device Package | 1206 | |
| Size / Dimension | 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm) | |
| Height | 0.028" (0.70mm) | |
| Number of Terminations | 2 | |
| Standard Package | 1 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | ERA-8ARB7322V | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
ERA-8ARB7322V is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of Panasonic Electronic Components all series components. The condition of ERA-8ARB7322V is new and unused, you can buy ERA-8ARB7322V Panasonic Electronic Components with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for ERA-8ARB7322V.
| UVY1E222MHD | 2200µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can 1000 Hrs @ 105°C | UVY1E222MHD.pdf | |
| UHW0J153MHD | 15000µF 6.3V Aluminum Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C | UHW0J153MHD.pdf | |
| UWD1A151MCL1GS | 150µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 105°C | UWD1A151MCL1GS.pdf | |
| MALREKA05AA110J00K | 1µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 133 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | MALREKA05AA110J00K.pdf | |
| AVE226M10C12T-F | 22µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 18.09 Ohm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | AVE226M10C12T-F.pdf | |
| AFC336M10C12T-F | 33µF 10V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 9.6 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | AFC336M10C12T-F.pdf | |
| UKL1H331KHD1TO | 330µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 2000 Hrs @ 85°C | UKL1H331KHD1TO.pdf | |
| TE1207E | 25µF 25V Aluminum Capacitors Axial, Can 2000 Hrs @ 85°C | TE1207E.pdf | |
| 511D337M035CG4D | 330µF 35V Aluminum Capacitors Radial, Can 677 mOhm @ 120Hz 1000 Hrs @ 105°C | 511D337M035CG4D.pdf | |
| E82D630VNN472MR35T | CAP ALUM 4700UF 63V RADIAL | E82D630VNN472MR35T.pdf | |
| MAL204318689E3 | 68µF 385V Aluminum Capacitors Axial, Can 2.2 Ohm @ 100Hz 15000 Hrs @ 85°C | MAL204318689E3.pdf | |
| MAL205656472E3 | 4700µF 25V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 65 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | MAL205656472E3.pdf | |
| ECE-P1KA223HA | 22000µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In - 5 Lead 22 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | ECE-P1KA223HA.pdf | |
| GJM1555C1H200JB01D | 20pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | GJM1555C1H200JB01D.pdf | |
| S151K47SL0R63K0R | 150pF 3000V (3kV) Ceramic Capacitor SL Radial, Disc 0.472" Dia (12.00mm) | S151K47SL0R63K0R.pdf |